Gözdağı Korusu

Gözdağı Korusu

Gözdağı Korusu

İstanbul’un Pendik ilçesi içerisinde yer alan Gözdağı Korusu toplanda 140 bin metrekarelik yüzölçümüne sahiptir. Tam olarak Dumlupınar Mahallesi üzerinde konumlanan tarihi yapı ile Pendik Köprüsü’nü geçtikten sonra karşılaşabilirsiniz. Bu alanda tepeye doğru büyük bir bayrağın dalgalanması dikkat çeker. Bölge aynı zamanda şehrin sekizinci saklı tepesi olarak geçer. Son derece etkili bir tabiat güzelliğine sahip olan Gözdağı Korusu, Pendik manzarasının panoramik açıdan en iyi göründüğü yerler arasındadır.

Pendik’in yerlileri, bu bölgeye genelde “Ali Vasfi Tepesi” derler. Gözdağı Korusu’nun denizden yüksekliği yaklaşık 200 metre civarındadır. Sadece Pendik’in değil aynı zamanda tüm şehrin en değerli rekreasyon alanlarından biri olan Gözdağı Korusu; Kartal, Maltepe, Adalar, Tuzla gibi bölgeleri de rahatlıkla görebilecek konumdadır. Gözdağı Korusu’nu ziyaret ettiğinizde çok sayıda piknik alanı, çocuk oyun alanları, seyir terasları ve sosyal tesisler ile karşılaşırsınız.

Şehrin saklı güzelliklerinden olan Gözdağı Korusu daha çok son yıllarda keşfedilen bir yerdir. Bir yandan Anadolu Yakası’ndaki pek çok yeri aynı anda görme şansını edinirken diğer yandan da buranın çam kokularını içinize çekebilirsiniz. Oldukça renkli çiçeklerle çevrili koru gündelik yaşamın stresinden uzaklaşmak isteyen İstanbul halkı için oldukça ideal bir yerdir. Halk özellikle hafta sonlarında büyük ilgi gösterir. İlginin artması ile beraber buradaki sosyal tesislerde de büyük artış görülür.

Bölge oldukça temiz ve bakımlı bir haldedir. Bizzat belediyeye ait tesislerde oldukça uygun fiyata kahvaltı edebilirsiniz. Bilhassa fotoğraf sevenler için de uygun bir yerdir. Buranın ulaşım açısından pek çok opsiyona sahip olması da bir başka avantajıdır. Gözdağı Korusu tesislerine gitmek için Kartal metrosunu kullanabilirsiniz.

Gözdağı KorusuGözdağı KorusuGözdağı KorusuGözdağı Korusu

Yorumlar

 • ezgicam
  06.07.2022 13:09

  Tepede ağaçların içinde insanın ruhunu dinlendiren en nadide seyir teraslarından birisidir.

 • ftherdincc
  13.01.2023 08:33

  İstanbul’da yaşayan biri olarak adını bile ilk gittiğim gün duydum. Hem restoran hem manzara çok güzeldi

 • uAVDmzkg
  03.08.2022 17:04

  Hangi otobüsler gidiyor

 • ardacetinkaya
  05.09.2022 12:20

  Ruhunuzu dinlendirip manzaranın tadını çıkarabileceğiniz korulardan biri.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler