Flamingo Köy

Flamingo Köy

22.02.2021 00:18


İstanbul şehrinin en ilginç köylerinden biri olan Flamingo Köy, genelde hafta sonlarında büyük bir ilgiyle karşılaşır. Sabah kahvaltısından sunulan organik ürünler, günün yorgunluğunu atmanızı sağlar. Söğüt ağaçlarının gölgesinde sunulan organik ürünler, buranın cazibesini epey artırır. Şehrin karmaşasından kaçmak isteyenler için bu anlamda çok büyük bir fırsat sunar. Flamingo Köy sadece kahvaltı değil aynı zamanda barbekü mekanlarıyla da meşhurdur. Bu nedenle pek çok aile şehir içinde köy atmosferini bire bir yaşamak adına burayı keyifle ziyaret eder.

Mekan bazı kaynaklarda Flamingo Köy Doğal Yaşam Parkı olarak da geçer. Köy hayatının bütün zorluklarına bire bir şahitlik edebileceğiniz bölge, tüm detaylar düşünülerek oluşturulur. Günlük zor işlerle uğraşmadan, sadece köy hayatının keyifli yanlarını yaşayabileceğiniz çok özel bir deneyim sizi bekler. Burada bütün meyveler ve sebzeleri dalından koparabilirsiniz. Köy ortamında yaşamak isteyip de buna cesaret edemeyen ya da bunun için uygun koşulları bir türlü oluşturamayan insanlar için bu fantastik mekan müthiş bir fırsat sunar.

Flamingo Köy, Çatalca ilçesi sınırları içinde yer alır. Adını tahmin edileceği üzere burada yer alan şirin flamingolardan alır. Çam ağaçlarının huzur verdiği ortam; doğal yaşam parkı, çocuk alanı ve hayvanat bahçesi gibi bölümlerden meydana gelir. Pek çok aktiviteyi içinde barındıran bu büyük alan, özelikle de çocuklu aileler için son derece idealdir. Flamingolar haricinde burada tavus kuşları, kuğular, kazlar, tavuklar, bölgeye müthiş bir renklilik katar. Flamingo Köy’e geldiğiniz zaman hemen girişte sizden belli bir ücret alınır. Bu ücretlerin güncel olarak hangi düzeyde olduğunu bölgenin resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz. Girişte kahvaltı ya da yemek yeme durumunuza göre yetkililer sizi yönlendirecektir.

Flamingo KöyFlamingo KöyFlamingo KöyFlamingo Köy

Yorumlar

 • kargidanecee2
  01.12.2022 07:37

  Flomingoları seviyorsanız mutlaka gidin derim..

 • furkanakay
  17.11.2022 08:19

  Çok şirin ve güzel bir yer. Kahvaltısında çeşit çok, beklentiyi karşılıyor. Fiyat olarak da ortalama diğer mekanlarla aynı. Açık büfe oluşunu çok sevdim ve otopark için büyük bir alanı var. Fotoğraf çekinmek için harika alanlar oluşturmuşlar. Güzel birgün geçirmek isteyenlere tavsiyemdir.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler