Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi - GeziBilen

Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

Eğlencenin adeta Türkiye’deki merkezi olan İstanbul, aynı zamanda bu alanda pek çok ilke de imza atmayı başarır. Şehrin en güzel eğlence mekanlarından biri olan Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi, aileler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır. Özellikle çocukların favori mekanlarından biri olarak öne çıkan bu özel merkez, 2008 senesinin sonlarına doğru kapılarını İstanbullulara açar. Yapımında Rusya ve Türkiye’ni ortak çabaları bulunur. Burası, Avrupa özelinde en büyük kapalı yunus gösteri merkezidir. Rusya ile yapılan bu girişim, iki ülke arasındaki kültürel ve ekonomik bağların da güçlenmesine yol açar. 2008 senesindeki açılışına Rusya ve Türkiye adına çok önemli devlet yetkilileri katılır.

8 bin 695 metrekarelik dev bir alana kurulu olan gösteri merkezinin kapalı alan bölümü 5 bin 800 metrekaredir. Deniz suyu ise 3100 m3 olarak belirlenmiştir. Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi içinde toplamda yedi ayrı havuz bulunur. Merkezin toplam kapasitesi 950 kişidir. VIP tribünü için 64 kişilik özel bir bölüm ayrılmıştır. Özellikle deniz memelilerinin yaşam alanları açısından oldukça ideal bir yapısı bulunur. Haliç sahilinde yer alan Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’nin 120 kişi kapasiteli bir otoparkı bulunur. Misafirler bu otoparktan ücretsiz şekilde yararlanabilir. Aynı zamanda otobüs durakları da hemen gösteri merkezine yürüme mesafesindedir.

Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi içinde özel bir hediyelik dükkan ve kafeterya yer alır. Bahçede yer alan kafeterya, gösteri sonrasında sevdiklerinizle beraber oturup dinlenmenizi sağlar. Oldukça keyifli bir program vadeden Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’nde özel gösteriler yaklaşık olarak bir saat sürer. Gösteriye dair biletleri doğrudan gişeden edinebilirsiniz. Grup ziyaretleri için en az 20 kişilik bir rezervasyon şartı aranır.

Dolphinarium Yunus Gösteri MerkeziDolphinarium Yunus Gösteri MerkeziDolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

Yorumlar

 • buseats2
  11.11.2022 07:39

  İstanbul Dolphinarium Balina ve Yunus balıkların muazzam gösterisine yakından şahit olduk.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota