Bakırköy Botanik Parkı - GeziBilen

Bakırköy Botanik Parkı

Bakırköy Botanik Parkı

Tam tamına 96 bin metrekarelik bir alanı kaplayan ve 2013 senesinin Haziran ayında halkın hizmetine açılan Bakırköy Botanik Parkı sınırları içerisinde iki adet olmak üzere 11,50 metre yükseklikteki Türkiye’nin en yüksek oyun kuleleri yer almaktadır. Devasa dinozor heykellerinin girişte karşıladığı parktaki tematik bahçeler, su parkı ve çeşitli oyun ekipmanları, mutfak ve bahçe bitkileri, şifalı bitkiler ve dahası büyük ölçüde ilgi görmektedir.

Enerji ihtiyacının tamamını güneş enerji panelleri ve rüzgar jeneratörleri ile karşılayan Bakırköy Botanik Parkı, E-5 Karayolu’nun hemen yanı başında yer aldığı için de ulaşım açısından büyük kolaylık sağlar. Botanik parkındaki bitkiler türlerine göre gruplandırılarak, bilgi verici ve eğitici bir şekilde ziyaretçilerini karşılamaktadır. Tüm bu bitki gruplarının olduğu 11 adet tematik bahçenin yer aldığı Bakırköy Botanik Parkı’nda yüzlerce farklı çeşitteki çalı, ağaç, tek ve çok yıllık bitki türleri bulunmaktadır.

Çocuklar için oyun alanları, doğal göler, heykeller, göçmen kuşlara özel yapılmış bekleme alanları, süs havuzları, sosyal tesisler, yeme içme imkanları ve piknik alanlarının olduğu Bakırköy Botanik Parkı’nı ziyaret eden çocuklu aileler rahatlıkla bir tam günü enerjik, eğitici, keyifli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilir. Yediden yetmişe herkese hitap eden parkta 7/24 hizmet veren güvenlik görevlilerinin yanı sıra yaşlılar ve engellilerin kullanabileceği türde golf arabaları da mevcuttur. Bu sayede her yaştan insanın rahatlıkla içeride gezintiye çıkabileceği Bakırköy Botanik Parkı’na otobüs veya metrobüs ile gelmek isteyenlerin İncirli durağında inmeleri gerekmektedir.

Bakırköy Botanik Parkı Bakırköy Botanik Parkı Bakırköy Botanik Parkı Bakırköy Botanik Parkı

Yorumlar

 • aleynaayenerr
  20.07.2022 10:25

  Otoparkı var mı acaba?

 • ezgicam
  06.07.2022 12:23

  Şehrin kalabalığından sizi azda olsa uzaklaştıracak. Göletteki hayvanlar ve yeşillikler içinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota