Sütunlu Liman - GeziBilen

Sütunlu Liman

Sütunlu Liman

Hatay'ın tarih boyunca önemini koruyan önemli bir ticaret ve lojistik merkezi olmasında Akdeniz'e açılan geniş limanlarının önemi büyük. Binlerce yıl önceki kolonilerden Roma'ya, Osmanlı hakimiyetinden günümüze uzanan bu değerin kökenlerinden biri ise şehrin Arsuz ilçe sınırlarında konumlanıyor. Konacık adlı şirin bir köyün sahil kesimi, Helenistik döneme özgü tarihi liman kentine ev sahipliği yapıyor. Günümüzde kaya bloklar halinde çeşitli kalıntıları kalmış olmakla birlikte söz konusu alan Sütunlu Liman olarak biliniyor. Çeşitli alanlara dağılmış yıkıntılar halinde antik liman kalıntılarının yer aldığı Sütunlu Liman, günümüzde yürüyüş yolu ile ünlü. Günün her saati gezilebilen yolda yaz aylarında akşam yürüyüşleri son derece popüler. Maceraperestler için bölgede kamp alanı da mevcut. Özellikle yaz mevsiminde sessiz, dingin ve ekonomik bir tatil geçirmek isteyenlerin akınına uğruyor. Etrafında şirin konaklama tesisleri de bulunan tarihi limanda gezebilir, denizin sesini dinleyebilir, hoş bir ambiyansta güneşin batışını izleyip güzel vakit geçirebilirsiniz.

Sütunlu LimanSütunlu LimanSütunlu LimanSütunlu Liman

Yorumlar

 • cemmelih
  03.11.2022 11:07

  Muhtesem bi yer limanin ust tarafinda cay bahcesi oturmak icin gayet guzel orda oturup denizi ve gunesin batisini izlemek insana huzur veriyor gozlemeleride unutmamak lazim.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota