Beşikgöl - GeziBilen

Beşikgöl

Beşikgöl

Türkiye’nin güney ucunda bulunan, aynı zamanda en kalabalık şehirleri arasında yer alan Hatay, doğal güzellikleriyle de ünlü. Bu kapsamda öne çıkan Beşikgöl; şehrin kuzeyinde, Dörtyol ilçesine 10 dakika mesafede ve Akdeniz kıyısına yakın noktada yer alıyor. Bölgeye düzenlenen turlarla birlikte de gidilebilen göle, yürüyüş yolu kullanılarak erişim sağlanıyor. Ağırlıklı olarak bir mesire yeri olarak kullanılan gölün çevresi, özellikle yaz aylarında bölge halkının yoğun ilgisini çekiyor. Bazı aylarda yer bulmakta sorun yaşanabilir. Pikniğin yanı sıra yürüyüş için de ideal lokasyonlar arasında gösterilen gölün coşkun, çağıldayan suları da hem ilgi çekiyor hem de apayrı bir huzur veriyor. Gelenlerin içi açılıyor, neşe ve rahatlama sağlıyor adeta. Göl manzarası eşliğinde ailecek piknik imkanı sunulan alanda, çeşitli sportif faaliyetlerde de bulunulabiliyor. Doğal güzellikleri ve ambiyansıyla da dikkat çeken Beşikgöl’de fotoğraf çekmek de ayrı bir keyif. Yeşille mavinin buluştuğu Beşikgöl, şehrin kalabalığından uzakta hoş saatler vadediyor.

BeşikgölBeşikgölBeşikgölBeşikgöl

Yorumlar

 • muratty
  05.07.2022 07:09

  Doğa güzelliği harika vazgeçilmez bir mekan Baharın ilk aylarında giderseniz sesler inanılmaz güzellik katıyor.

 • cemmelih
  03.11.2022 11:44

  Doğa harikası bir yer. Kiremitte alabalık, ızgaralar ve serpme kahvaltı da yapabileceğiniz, çocuklar için parkı da bulunan Yeşil Vadi isimli bir tesiste var.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota