Erikçe Parkı - GeziBilen

Erikçe Parkı

Erikçe Parkı

Gaziantep’te yeşiller içinde bir alandır Erikçe Parkı… Seyir terasları, sosyal tesisler, çocuk oyun alanları, yapay gölet, macera parkurları, spor tesisleri, yürüyüş yolları ve meydanıyla orman içerisinde kapsamlı olanaklarla donatılmış çarpıcı bir destinasyon vadeder. Erikçe Parkı, 200 hektarın üzerindeki geniş alanıyla dikkat çeker. Alan genelinde fıstık çamı ve karaçam ağacı varlığı öne çıkar. Doğayla iç içe bir ortamda huzur dolu anlar vadeder bu saklı cennet. Esasını ise ‘köy yaşamı’ oluşturur. Bu kapsamı merkeze alan parkta zengin bir rekreasyon ve spor ortamı sağlanır. İlgi çekici detayları da bünyesinde içeren park, Avrupa’daki benzer komplekslerden izleri ile de öne çıkar. Huzurlu ortamıyla meşhur, temiz bir park şeklinde tanımlanabilen Erikçe Parkı’nda güvenlik de unutulmamıştır. Her an olumsuz bir durumda yetkili kişilerle temasa geçilebilecek bir ortamın yaratıldığı parkta, aileler, arkadaşlar ve özellikle çocuklar için zamanın akışına güven içinde “Dur!” denebilir burada. Çocuklar için oyun ve sosyalleşme olanaklarının da söz konusu olduğu Erikçe Parkı’na özellikle hafta sonları ilgi yoğundur. Şehrin stresinden uzakta yeşillerin arasında huzurla dinlenip farklı aktivitelerde bulunmak için ideal olan bu park, fotoğraf meraklılarının da günün hemen her saati hoş kareler yakalayabilecekleri bir yer olarak öne çıkar.

Erikçe ParkıErikçe ParkıErikçe ParkıErikçe Parkı

Yorumlar

 • rumeysacakmakk
  08.08.2022 08:15

  Piknik yapmak için gittiğimiz oyunlar oynadığımız çok güzel bir doğa parkı hafta sonları kalabalık oluyor sabah erken saat de giderseniz yer bulabilirsiniz.

 • gunessygz
  04.11.2022 08:52

  Şehirden uzaklaşıp huzur bulabileceğiniz bir ortam.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota