Güver Uçurumu - GeziBilen

Güver Uçurumu

Güver Uçurumu

Yeşilin ve kızılın en güzel tonların birleştiği noktadır Güver Uçurumu. Akdeniz’in incisi Antalya’nın Korkuetli Karayolu üzerinde yer alan bu uçurum, 115 metre yüksekliğinde doğal bir ihtişam abidesidir. Güver Uçurumu’nun oluşumu tam 1 milyon yıl sürer. Burası Güver Kanyonu’nun yüzey suyuyla karstik araziyi aşındırarak bugünkü formuna ulaşan uçurum, yerli ve yabancı turistin fazlasıyla ilgisini çeker. Fotoğraf meraklılarının da uğrak noktalarından olan Güver Uçurumu, özellikle selfie çekmek isteyenlere eşsiz bir manzara sunar. Yeşil ve kızılın en güzel tonlarının bir araya geldiği mekanda özellikle fon hafif bulanıklaştırarak çekilen selfieler sosyal medyada en beğenilenler arasındadır. Adrenalin tutkunlarının ve doğa aşıklarının görmeden Antalya’yı terk etmediği yer olan Güver Uçurumu, iki kilometrelik uzunluğuyla oldukça büyük bir alana yayılıdır. Aynı zamanda bir piknik alanı olan kanyonun girişinde bir uyarı levhası yer alır ve uçurumun kenarına 10 metreden fazla yaklaşılmaması gerektiği belirtilir. Eşsiz güzellikteki manzaranın izleyebildiği seyir terasına da sahiptir Güver Uçurumu. Son dönemlerde Orman İşletme Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan mekanda, ziyaretçiler çöp bırakmamaları adına da uyarılır. Bu arada biz de bir uyarı yapalım: Biliyoruz, manzara çok güzel. Yine de tedbiri elden bırakmayın ve uyarı levhasında yazan “10 metreden fazla yaklaşma” tavsiyesine uyun lütfen. GeziBilen’de görülecek daha çok yer var.

Güver UçurumuGüver UçurumuGüver UçurumuGüver Uçurumu

Yorumlar

 • silapamuk
  15.09.2022 08:13

  Guver ucurumun da pek kimse tarafından bilinmeyen bir şelale. ilk Seyir Terasına gelmeden sol tarafta akan dere yatağını takip ederek ulaşabilirsiniz. Bu şelaleyi enteresan kılan tarafı ayaklarınız altından aşağıya dökülmesi. Görsel olarak muhteşem bir görüntü.

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 10:36

  Antalya'da nefes alabileceğiniz Harika bir parkur. Arac trafiğine kapalı olması güzel ancak yine de bazı araçlar iceri girebilmis😳

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota