Yöresel Lezzetler
Yöresel Lezzetler

Yöresel Lezzetler

Trabzon

Gezi Noktaları

15 yer

Mesafe

27 Km

Adım

35.433 yer

Kalori

1.080


Rota Bilgilendirme

Ne yani Trabzon denilince sizin aklınıza yalnızca balık mı geliyor? Balık geliyorsa çok yanılıyorsunuz çünkü bu harika kentin öyle bir lezzet kültürü var ki anlatmakla bitmez! İşte karşınızda gurmeleri bile şaşırtacak rotamız! Balık mı, o klişe; gelin de siz bizim hazırladığımız ‘Yöresel Lezzetler’ rotasıyla Trabzon’da ne yenir, nerede yenir görün; hem de gezip eğlenerek.

Bu rotanın ilk tüyosunu vererek başlayalım istiyoruz. İnanın bize Trabzon gerçekten yalnızca balıklı yemek çeşitlerinden oluşan bir mutfağa sahip değil! Misal, buranın Vakfıkebir ekmeği pek meşhurdur veya karalahana çorbası ya da Hamsiköy sütlacı yahut helvası, o da olmadı hodan böreği ve daha niceleri! Dedik ya, saymakla bitmez. Gerçi tüm bu seçeneklerin hepsini siz lezzet avcıları için blog sayfamızda sıraladık. Ancak bu rotada neyi nerede yemeniz gerektiğine dair efsane bir gün geçireceksiniz. Hem doğa hem yeme içme hem de gezme; hepsinin keyfi bu rotada sizleri bekliyor. Üstelik 14 noktadan oluşan rotamızı tamamlayabilmeniz için yalnızca bir tam gününüzü bize ayırmanız yeterli.

Sabah kahvaltısından ara atıştırmalığına, tarihi mekanlardan akşam yemeğine ve hatta bu şehrin meşhur caddesinde yürümeye varana kadar dopdolu bir güne hazırsanız hadi, hemen başlayalım!

Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler