Yöresel Lezzetler - GeziBilen

Yöresel Lezzetler

Yöresel Lezzetler

Trabzon
14 Gezi Noktası
27 Km
35.433 Adım
1.080 Kalori

Ne yani Trabzon denilince sizin aklınıza yalnızca balık mı geliyor? Balık geliyorsa çok yanılıyorsunuz çünkü bu harika kentin öyle bir lezzet kültürü var ki anlatmakla bitmez! İşte karşınızda gurmeleri bile şaşırtacak rotamız! Balık mı, o klişe; gelin de siz bizim hazırladığımız ‘Yöresel Lezzetler’ rotasıyla Trabzon’da ne yenir, nerede yenir görün; hem de gezip eğlenerek.

Bu rotanın ilk tüyosunu vererek başlayalım istiyoruz. İnanın bize Trabzon gerçekten yalnızca balıklı yemek çeşitlerinden oluşan bir mutfağa sahip değil! Misal, buranın Vakfıkebir ekmeği pek meşhurdur veya karalahana çorbası ya da Hamsiköy sütlacı yahut helvası, o da olmadı hodan böreği ve daha niceleri! Dedik ya, saymakla bitmez. Gerçi tüm bu seçeneklerin hepsini siz lezzet avcıları için blog sayfamızda sıraladık. Ancak bu rotada neyi nerede yemeniz gerektiğine dair efsane bir gün geçireceksiniz. Hem doğa hem yeme içme hem de gezme; hepsinin keyfi bu rotada sizleri bekliyor. Üstelik 14 noktadan oluşan rotamızı tamamlayabilmeniz için yalnızca bir tam gününüzü bize ayırmanız yeterli.

Sabah kahvaltısından ara atıştırmalığına, tarihi mekanlardan akşam yemeğine ve hatta bu şehrin meşhur caddesinde yürümeye varana kadar dopdolu bir güne hazırsanız hadi, hemen başlayalım!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota