5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Kars
12 Gezi Noktası
7 Km
9.433 Adım
288 Kalori

Kars’ın özellikle kiliselerinin camiye dönüştürüldüğü tarihi mekanlarında, muazzam bir maneviyat eşliğinde ibadetinizi yapmaya hazır mısınız?

Rus işgali esnasında her ne kadar çok sayıda eser zarar görmüş olsa da Kars, tüm mağrurluğu ve aynı zamanda da tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor. Kiliseden camiye çevrilen ve Türkiye’de de örneğine az rastlanan muazzam ibadethanelerde kılınan namazların ardından, hem bu şehrin manevi havasını yücelten türbelerini hem de şehrin yöresel lezzetlerini tadacağımız turumuza hoş geldiniz. 

Başlamadan önce kısa bir hatırlatma yapalım. Rotamız sabah namazından yatsı namazına kadarlık bir süreyi kapsıyor. Bu nedenle yola çok erken saatlerde çıkmanız gerekecek. Tüm günü bizimle geçireceğiniz için sizlere kahvaltı, öğle ve akşam yemeği de dahil öğünü bol, tarihi ise zaten çokça olan bir rota hazırladık. Her şeyi en küçük ayrıntısına kadar tasarladığımız rotamız için hazırsanız başlayalım!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler