Tarihi Yarımadanın Kalbi: Eminönü - GeziBilen

Tarihi Yarımadanın Kalbi: Eminönü

Tarihi Yarımadanın Kalbi: Eminönü

İstanbul
11 Gezi Noktası
3 Km
4.574 Adım
139 Kalori

Yeni Camii, Mısır Çarşısı, güvercinler, dilenciler, vapur sesleri, seyyar satıcılar, balık kokusu, Sirkeci İstasyonu… Kısaca kalabalığı ile İstanbul’u İstanbul yapan yerlerden biri Eminönü. Rivayet odur ki, yeterince ararsanız hayatın anlamını bile bulabilirsiniz Eminönü’nde.


Kozmopolit kalabalığı, çeşit çeşit insan profiliyle sizi kendine çeken bu İstanbul mozaiğini keşfe çıkacaksanız ricamız biraz meraklı ve girişken olmanız olacak.  Eminiz ki hayatınızda hiç karşılaşmadığınız, ilk görüşte ne olduğunu bile anlayamayacağınız en az bir şeyle karşılaşacaksınız. 


Osmanlı İmparatorluğu’nun son ihtişamlı eserini ziyaret edip, Cumhuriyet tarihine tanıklık edeceğiz. İstanbul’un en güzel kamu binasını ziyaret edip, baharatların renkli dünyasına adım atacağız, müslüman bilginlerin icatlarının muhteşemliğinden etkilenip, Bizans İmparatorluğu’nun Gotlar’a karşı olan zaferine ortak olacağız…


Tanıdık gelen, esnafının samimiyeti ile sarmalandığınız, tarihi değerini anlatmaya kelimelerin belki de yetmeyeceği bu mekanlara gittiğinizde kalabalıkta kaybolmamanız için elinizi bırakmayacağız…Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota