Tarihi Yarımada'nın Asırlık Lezzetleri

Tarihi Yarımada'nın Asırlık Lezzetleri

Tarihi Yarımada'nın Asırlık Lezzetleri

İstanbul
12 Gezi Noktası
5 Km
7.006 Adım
214 Kalori

Bu rota için önce midenize, sonra da kendinize güvenmeniz gerekiyor. Umarız en azından birkaç gündür az yemek yemişsinizdir de rotanın sonunda kalbinize giden gerçek yolu da keşfetmiş olursunuz.

İstanbul’da sayısız lokanta, yemek yeri, restoran gibi çokça yemek yiyebileceğiniz işletmeler var. Fakat bir asra yakın ve lezzetiyle kültüründen en ufak bir taviz bile vermeyen işletme sayısı oldukça az. Sizler için bu rotamızda İstanbul mutfağına ün katan işletmeleri gezeceğiz. Biz biliyoruz ki, doya doya hepsini yemek sizler için zor olacak. Fakat işletmelere girdiğinizde bizden bahseder ve deneyim amaçlı bu rotaya çıktığınızı söylerseniz sizlere tam porsiyondan ziyade tadımlık lezzetlerini de sunabilirler. 

Neyse hemen ürkmeyin, mide fesadı geçirmeyeceksiniz. Biliyoruz ki, bu lezzetlerin hepsi birbirinden şahane fakat rotamızda yemek yiyebileceğiniz birbirinden özel yalnızca yedi nokta var. Eh bir gün 24 saat. Yürüyeceğimiz de düşünülürse bir bakıma alınan kalorileri iade de etmiş olacağız.

Sizlere bir tam günde bu şehrin tarihi yarımadasındaki en leziz yiyecekleri tattıracağımız rotamız, hazırsanız başlasın!

Yorumlar

 • S
  16.09.2023 13:42

  Fatih'te en iyi 65 yıllık ciğerci

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler