Çarşı Pazar, Her Şey Var - GeziBilen

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Hatay
6 Gezi Noktası
1 Km
1.590 Adım
48 Kalori

Elbette ki bir seyahatin olmazsa olmazı alışveriştir. Peki, gezinizden maksimum verimle nelerin nerelerden alınabileceğine dair önerilerimizden oluşan alışveriş rotasına ne dersiniz? Üstelik Hatay çarşılarının tarihi hakkında bilgi sahibi olurken, nokta atış önerilerimiz de sizleri bekliyor olacak.

Şehir insanının hayatına dair en önemli bilgiler, aslında o kentin çarşı ve pazarlarında saklıdır. Ne tükettiklerinden nasıl tükettiklerine kadar rengarenk dükkanlar, cıvıl cıvıl tezgahlar, albenisi bol olan ürünler, müthiş mimariye sahip upuzun çarşılarında alıcısını bekler. 

Hatay’da şayet bildiğiniz mağazalar, tanıdığınız markalardan alışveriş yapmaya ihtiyacınız varsa Palladium Antakya AVM, Park Forbes AVM, Prime Mall Antakya ve Prime Mall İskenderun başlıca alışveriş merkezleri arasında yer alıyor. Lakin daha etnik, şehrin kültürüne yönelik veyahut kentte öne çıkan ürünleri deneyimlemek ya da hediyelik almaya ihtiyaç duyarsanız tabi ki çarşı, bedesten gibi tarihi özellikteki esnafların yer aldığı pazarların yolunu tutmanız gerekiyor. O halde hazırsanız bir günde tüm ihtiyaçlarınızı ya da hediyeliklerinizi alabileceğiniz ve sizleri alışverişe doyuracak rotamız an itibarıyla başlıyor!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota