Çarşı Pazar, Her Şey Var
Çarşı Pazar, Her Şey Var

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Hatay

Gezi Noktaları

7 yer

Mesafe

1 Km

Adım

1.590 yer

Kalori

48


Rota Bilgilendirme

Elbette ki bir seyahatin olmazsa olmazı alışveriştir. Peki, gezinizden maksimum verimle nelerin nerelerden alınabileceğine dair önerilerimizden oluşan alışveriş rotasına ne dersiniz? Üstelik Hatay çarşılarının tarihi hakkında bilgi sahibi olurken, nokta atış önerilerimiz de sizleri bekliyor olacak.

Şehir insanının hayatına dair en önemli bilgiler, aslında o kentin çarşı ve pazarlarında saklıdır. Ne tükettiklerinden nasıl tükettiklerine kadar rengarenk dükkanlar, cıvıl cıvıl tezgahlar, albenisi bol olan ürünler, müthiş mimariye sahip upuzun çarşılarında alıcısını bekler. 

Hatay’da şayet bildiğiniz mağazalar, tanıdığınız markalardan alışveriş yapmaya ihtiyacınız varsa Palladium Antakya AVM, Park Forbes AVM, Prime Mall Antakya ve Prime Mall İskenderun başlıca alışveriş merkezleri arasında yer alıyor. Lakin daha etnik, şehrin kültürüne yönelik veyahut kentte öne çıkan ürünleri deneyimlemek ya da hediyelik almaya ihtiyaç duyarsanız tabi ki çarşı, bedesten gibi tarihi özellikteki esnafların yer aldığı pazarların yolunu tutmanız gerekiyor. O halde hazırsanız bir günde tüm ihtiyaçlarınızı ya da hediyeliklerinizi alabileceğiniz ve sizleri alışverişe doyuracak rotamız an itibarıyla başlıyor!

Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler