Çarşı Pazar, Her Şey Var - GeziBilen

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Erzurum
10 Gezi Noktası
4 Km
5.628 Adım
172 Kalori

Erzurum’da öyle güzel ürünler var ki insan ne alacağını, nereden alacağını şaşırır… Ama paniğe gerek yok! Tam da bu noktada sizlere eşlik ediyoruz. Nereden ne almanız gerektiğini, muhteşem bir rota çizerek belirledik. 

Tarihi atmosferi ve Osmanlı kültürüyle yetişmiş esnafıyla Erzurum’un her köşesi bir başka cennet! Şehrin dört bir yanında hanlar, çarşılar ve bedestenler var. Her biri kendi alanında özel ve güzel olan yüzlerce dükkan ve milyonlarca ürün var.

Baştan söyleyelim, rotamızı tamamlamak için yalnızca bir güne ihtiyacınız var. Yani en azından biz o şekilde kurguladık. Bu yüzden de bir öğle yemeği bir de araya küçük bir kaçamak sıkıştırdık. Ancak siz rotamızda yer alan alışveriş noktalarının her birine bir gün içinde gitmek istemez, alacaklarınızın fazla olacağını düşünüp tek gün yetmez diye düşünürseniz o zaman bu gezintimizi iki güne yayabilirsiniz. Bunu yapacaklara şimdiden işlerini kolaylaştıracak harika bir tüyo: ikinci günde acıktığınızda yine bizi referans olarak kullanabilir ve Erzurum’un Yemek Kültürü isimli blog yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Size şimdiden keyif dolu bir gezinti dileriz...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota