5 Vakit İbadet
5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Artvin

Gezi Noktaları

10 yer

Mesafe

160 Km

Adım

209.915 yer

Kalori

6.400


Rota Bilgilendirme

Artvin, Türkiye’nin öylesine içten bir şehridir ki, bu kentte halkın kendi emeğiyle yaptığı camiileri bulunur. Bu kent öyle naiftir ki, camiilerinin çoğunluğu ahşaptan yapılmıştır. Ancak bir o kadar da göz kamaştırıcıdır, doğanın hazineleri burada ibadetinize adeta eşlik eder…

Artvin’de camiiler genellikle köylerde konumlanmıştır. Her köy farklı bir doğal güzelliğin kapılarını aralarken aynı zamanda sizleri huzurun yolculuğuna çıkarır. Bu rotamızda da Artvin merkezinden başlayacak olan yolculuğumuz önce Borçka ve Macahel’e uzanıp sonrasında Hopa’da son bulacak.

Ancak baştan belirtelim, ‘Beş Vakit İbadet’ rotamızı deneyimlemek için bize sabahın en erken saatlerinden yatsı namazı sonrasına kadar vakit ayırmanız gerekecek. Çünkü her bir namazı başka bir camide kılmak üzerine oluşturduğumuz rotamızda, kahvaltınızdan akşam yemeğinize kadar her şeyi düşünerek gezimizi kurguladık. İbadetinizi şehrin pek çok farklı bölgesinde etmenizi sağlayacak rotamız için mutlak suretle özel araç gerektiğini de belirtelim. Unutmadan, burası Karadeniz... Hava her ne kadar güzel olursa olsun yanınıza bir adet şemsiye ya da yağmurluk almayı ihmal etmeyin. Uyarımızı da yaptığımıza göre artık hazırsanız başlayabiliriz!   

Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler