Tower of London

Tower of London

Tower of London

Tower of London, Londra'nın kalbinde yer alan ve yaklaşık bin yıllık bir tarihe sahip ikonik bir yapıdır. 1066 yılında William the Conqueror tarafından kurulan bu tarihi kale, hem kraliyet sarayı hem de hapishane olarak kullanılmıştır. Thames Nehri'nin kıyısında, Londra'nın EC3N 4AB posta kodunda bulunur ve şehrin tarihine tanıklık eden bir simgedir.


Tower of London, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır ve İngiliz tarihinin önemli olaylarına ev sahipliği yapmıştır. İçinde Yeomen Warders (Beefeaters) tarafından sunulan rehberli turlar, Kraliyet Zırhhanesi, ve ünlü Karga Efsanesi bulunur. Ayrıca, İngiltere'nin taç giyme törenlerinde kullanılan Kraliyet Mücevherleri de burada sergilenir. Bu tarihi yapı, karmaşık ve çoğu zaman karanlık bir geçmişe sahiptir; işkence, idam ve entrikalarla doludur.


Tower of London, tarihi yapısı ve sergilediği eserlerle, Londra'yı ziyaret eden herkes için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Ziyaret saatleri ve bilet fiyatları mevsime ve etkinliklere göre değişiklik gösterse de genellikle sabah 09:00 ile akşam 17:30 arasında ziyaretçilere açıktır. Burası, İngiliz tarihini derinden anlamak ve eşsiz bir kültürel deneyim yaşamak isteyenler için ideal bir duraktır.

Tower of London

Comments

  GeziBilen

  Our main goal is to contribute to the promotion of countries by explaining the historical, cultural and natural beauties of the countries.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  Contact Us

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2500 Travel Points

   Are you ready to explore 2500 Travel Points?

  • GeziBilen ÜlkelerExperience in 4 different languages

   Our all content is in Turkish, German, English and Russian

  • GeziBilen Rotalar185 Thematic Routes

   Dozens of thematic routes exclusively prepared for each city

  Other Contens