Cumhuriyet Meydanı

Cumhuriyet Meydanı

Cumhuriyet Meydanı

İstanbul’un işlek şehirlerinden Bakırköy’de yer alan Cumhuriyet Meydanı, her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. Birçok mekâna ulaşım sağlayan Cumhuriyet Meydanı’na Marmaray üzerinden de ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bakırköy İstasyonu’nda indiğinizde Cumhuriyet Meydanı’na çıkabiliyorsunuz. Bakırköy Meydanı olarak da bilinen Cumhuriyet Meydanı, cadde üzerinde çok sayıda yeme içme ve giyim mağazasını barındırıyor. Meydanda çok sayıda bank da yer alırken alışveriş ve dinlenmek için de ideal bir durak olarak biliniyor. Tarihi çok eskilere dayanan Cumhuriyet Meydanı çevresinde çok sayıda alışveriş merkezinin de yer alması yine burayı sevilen bir mekân haline getiriyor. Bakırköy Metro İstasyonu önündeki minibüslerle de ulaşım sağlayabileceğiniz meydana her bölgeden rahatça ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyet Meydanı; İncirli Caddesi ve Ebuzziya Caddesi ile bağlantı görevini de görmektedir. Bakırköy Özgürlük Meydanı olarak bilinen ilk adı, 2002 yılında cumhuriyet Meydanı olarak yeni ismine kavuşmuştur. Meydanın içerisinde bulunan Atatürk Anıtı ve fıskiyeler yine bölgeyi kıymetli ve görsel şölenli bir hale getiriyor. Bakırköy Zabıta Karakolu ve Bakırköy Belediyesi de yine Cumhuriyet Meydanı’nda yer alıyor. Bu sebeple bölge, epey işlek ve birçok kişinin işine yarayacak çok sayıda kurumu içerisinde bulunduruyor. Herkes tarafından bilinen Bakırköy Mezarlığı’nın karşısındaki otobüs durakları ile birçok yere ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bölgenin her yere olan kolay ulaşımı kullanıcılar tarafından artı puan kazandırıyor. Otobüs, Marmaray, minibüsler ve deniz yoluna ulaşım sağlayan araçları ile hemen hemen her yere rahatça ulaşılabilmeyi mümkün kılıyor.

Cumhuriyet Meydanı geniş yapısı ve kullanıma uygunluğuyla bilindiğinden birçok duyuru, gösteri veya kutlamalara da yer vermesiyle ünlü bir bölge olarak biliniyor. Özellikle yaz aylarında oldukça rağbet gören Cumhuriyet Meydanı, kış aylarında da özellikle kar manzarasıyla görenlere görsel şölen sunuyor.

Cumhuriyet MeydanıCumhuriyet MeydanıCumhuriyet MeydanıCumhuriyet Meydanı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler