St.Etienne - Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi - GeziBilen

St.Etienne - Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi

St.Etienne - Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi

İstanbul Bakırköy’de, Yeşilköy Mahallesi, Cümbüş Sokak’ta yer alan St. Etienne – Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi, bulunduğu semtin en güzel mimari yapılarından biri olarak değerlendirilir.

1865 yılında inşa edilen St. Etienne – Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi, Kapusyen tarikatına bağlı rahiplerce Mimar Pietro Vitalis’e yaptırılır. Resmi açılışı 19 Nisan 1886 yılında gerçekleşen kilisenin tamamı taştan olan kubbesi, 1894 yılındaki depremde yıkılır. Bunun üzerine yeni bir kubbe için malzemeler Avusturya’dan özel olarak getirtilir ve ustalara ahşaptan bir tavan yaptırılır. St. Etienne – Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi’nin dört çanlı bir kulesi, ön cephesinde ise yine Fransa’dan özel olarak getirtilen üç adet heykel bulunmaktadır.

Ön cephesinin giriş katı açık renk mermerden olan kilisenin ikinci katı ise krem rengindedir. Bu haliyle oldukça zarif bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. İç mekanının ise oldukça geniş, bol güneş alan ve ferah olduğunu belirtmekte fayda vardır.

St.Etienne - Aziz İstefanos Latin Katolik KilisesiSt.Etienne - Aziz İstefanos Latin Katolik KilisesiSt.Etienne - Aziz İstefanos Latin Katolik KilisesiSt.Etienne - Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota