Şile Çarşısı - GeziBilen

Şile Çarşısı

Şile Çarşısı

Şile Çarşısı, İstanbul’un, ismini aldığı Şile ilçesinde yer alır. Dünyaca meşhur Şile bezini satan bir numaralı adres de yine Şile Çarşısı’dır.

Pek çok hediyelik eşya alternatiflerinin, yerel halkın el emeği göz nuru eşyaların ve meşhur Şile bezinin satıldığı Şile Çarşısı, kafeleri ve restoranlarıyla da adeta bölgenin tüm ihtiyaçlarını karşılayan yer konumundadır.

Hem alışveriş hem de eğlence için gerek bölge halkının sıklıkla ziyaret ettiği gerekse de Şile’ye giden yerli veya yabancı turistlerin uğramadan dönmediği Şile Çarşısı, bol çeşidi, temiz havası, organik ürünleri ve yerel halkının samimiyetiyle unutulmaz bir deneyim yaşatmaya adaydır.

Deniz mahsulleri konusunda da bir hayli zengin olan çarşıda, pek çok alternatif deniz mahsulünün tadına varılabilir. Öte yandan tamamı organik yiyeceklerle servis edilen bu deniz mahsulleri, Şilelilerin en çok tercih ettiği lezzetler arasında yer alır.

Belirtmeden geçmeyelim ki Şile Çarşısı’nda bulunan yılların Boşnak dondurmacısının dondurmaları da özel olarak hazırlanmaktadır. Gidenlerin bilhassa hafta içini tercih ettiği, Şile Çarşısı’nda GeziBilen Ailesi olarak bizler de çok daha huzurlu ve sakin bir gün geçirmek istiyorsanız aynı tavsiyeyi veriyoruz.

Şile ÇarşısıŞile ÇarşısıŞile Çarşısı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota